הטבע מספק לנו את הרגעים הויזואלים היפים ביותר וטוב שיש מצלמה כדי ללכוד אותם.
חיים אפריאט, צלם לייפסטייל, העניק לנו כמה רגעים של נחת ותמונה אחת שתישאר לנו על הקיר.

מי אתה?
חיים אפריאט - צלם. אני פשוט אוהב לצלם, חי את זה, יש לי צורך תמידי ליצור משהו חדש, מרגש. האהבה שלי לאסתטיקה מאוד מורגשת בצילומים שלי, אני מאוד אוהב סדר וארגון. בשנים האחרונות התחלתי לטייל המון בעולם ולצלם, ובאופן טבעי התחילו בקשות של לקוחות שלי לתמונות מודפסות לתלייה על קירות ככה שהכל התחיל בעצם במקרה. בחיי היום יום אנחנו לא נמצאים בשדות פורחים או פותחים חלון לנוף עוצר נשימה ולכן שנו ביקוש עצום לצילומים מודפסים, כאלו שמנתקים אותנו מהמחשבות ונותנים לנו לצלול לחלום מתוק.

 

Haim Afriat
נסה להגדיר בכמה מילים את הלקוח המושלם בעיניך?
אין אדם שלא נפעם מתמונה חזקה, על טעם וריח אפשר להתווכח אבל המבחר עצום ואין הגדרה מסויימת ללקוח פוטנציאלי. השאיפה שלי היא פשוט למלא צורך קיומי להמונים, בריחה מהמציאות, מעבר לזה ישנו גם צורך נוסף, עיצובי.
השנים האחרונות מביאות רוח חדשה של מודעות לסביבת המגורים והעבודה ומבחר פריטי העיצוב הוא אין סופי וכולל סגנונות רבים. המון פעמים לקוחות נתקלים בבעיה של ״ אין לי מה לשים על הקיר״...
כשמתעסקים בעיצוב חלל אחד המרכיבים הבולטים הוא שימוש נכון בצבעוניות ליצירת חלל הרמוני וצילומים מודפסים יכולים לעזור להשלמת המראה הכולל בעיצוב החלל והם בעצמם פריט עיצובי משלים.

 

Haim Afriat

 

מהו המקום הכי רחוק שאליו נדדה אחת העבודות שלך?
אוסטרליה. היו לי לקוחות שצילמתי עבורם פרויקט אדריכלי בארץ והפכנו לחברים בפייסבוק, ככה הם נחשפו לכמה עבודות שהצגתי וביקשו להדפיס תמונה בגודל של שלושה מטרים לבניין משרדים שהם עיצבו.

 

מהו חומר הקריאה שלך לצד הקפה ואיך אתה שותה אותו?
אני פחות קורא חומר מודפס ויותר נמצא מול המחשב. אין ספק שפינטרסט הוא אחד ממקורות ההשראה הכי גדולים והחשיפה שם לתוכן היא מטורפת ומעוררת השראה. את הקפה שלי אני שותה שחור, עם קצת סוכר.

 

Haim Afriat

 

Haim Afriat

 

נשמח לקבל ממך המלצה על שלושה מקורות השראה שכדאי לנו לעקוב אחריהם:
1,000,000 Pictures - עמוד פייסבוק שמרכז בתוכו המון השראות גם מעולם הצילום וגם מעולם העיצוב.
Design-dautore.com - עמוד נוסף בקונספט זהה, מומלץ ביותר.
Peter Lik - אחד מצלמי הנופים המצליחים ביותר בעולם. בלינק הזה מצורפת כתבה על צילום שלו בשם ״רוח רפאים״ אשר נמכר ב-6.5 מליון דולר ונכנס לדפי ההיסטוריה כצילום היקר ביותר בעולם.

 

מהי התגובה הכי מצחיקה או משונה שקיבלת בהקשר לעבודות שלך?
צילמתי ברחוב תמונה שממש אהבתי ומישהי זיהתה את עצמה בתמונה וקנתה אותה. לפעמים אי אפשר לדעת איך החיים מפתיעים אותך.

 

Haim Afriat

 

Haim Afriat

 

מהו המקום החביב עליך לרעיונות ומציאת השראה לעבודה חדשה?
יש כמה צלמים בחו״ל שאני עוקב אחרי העבודות שלהם, ופשט נפעם מכמה יצירתיות ישנה בעולם הזה. אחד מהם הוא David Keochkerian.

מה נוכל לתפוס אותך עושה בזמנך הפנוי?
בדרך כלל הזמן הפנוי שלי שמור בעיקר לימי שבת בהם אני במנוחה מלאה ולא יוצר כלום. זהו היום היחיד שבו אני מכריח את עצמי לא ליצור בו ולתת לנפש להשתחרר מעשייה, היום הזה מוקדש לטלוויזיה ולסרטים טובים שמרגשים אותי.

 

Haim Afriat

 

Haim Afriat

 

Haim Afriat

 

 

מה מונח על שולחן העבודה שלך? על מה אתה עובד כעת?
המון פרויקטים במקביל. אני מתעסק במגוון רחב של תחומים. צילומי אוכל, עיצוב פנים, צילומי משפחות, חתונות ועוד..
אחת השאיפות שלי היא לייצר צילומים מעוררי השראה דווקא בישראל ולנסות להראות שגם אצלנו עם הנוף המוכר יש מקומות קסומים שאנשים פשוט לא מכירים.

 

Haim Afriat

 

Haim Afriat

 

 

Haim Afriat

 

מה נתת לנו במתנה?
צילום שבאופן אישי מאוד מרגיע אותי, הוא צולם באיטליה באגם גרדה לפני כמה חודשים, יצאנו לטיול סביב האגם וניסינו ללכת לאיבוד בלי המפה. אחת הסמטאות הקטנות הובילו אותנו ליציאה דרך שטח פרטי לחלקת אגם מדהימה שהמיים כמעט ולא זזים בה, והתקבל אפקט מראה, השתקפות מושלמת של שפת האגם בתוך המים, שזה מאורע נדיר. זה היה רגע מושלם ובזכות המצלמה הוא נשמר מעבר לזיכרון בתמונה ענקית שהולכת להיות תלויה אצלי בסלון.

 

Haim Afriat

e-max.it: your social media marketing partner

כתבות נוספות שתאהבו לקרוא: