הבחירות ורוחות הפוליטיקה הסוערות מביאות אלינו למדור את מתן כהן, מאייר וקומיקסי בעל ראייה ביקורתית ומודעות פוליטית גבוהה. ביקור קצרצר בסטודיו של מתן הותיר אותנו עם מחשבות רבות ומתנה תרבותית קטנה לדרך.

 

 מי אתה?
אני מתן כהן (MATAN KOHN) אני עוסק בגרפיקה, עיצוב, איור וקומיקס מעל לעשור. איורי הוצגו מעל במות רבות- עיתונים (כגון טיים אאוט ישראל, עכבר העיר,מעריב לילידים, זבנג, שפיץ, האף, תזה ורבים נוספים), אתרי אינטרנט- פרסמתי שני מדורי קריקטורות בשניים מאתרי החדשות הגדולים בישראל- וואי נט ("מתן בראש") ומאקו. הצגתי בתערוכות בארץ ובעולם, איירתי ועיצבתי גם לתחום הפרסום (מודעות) וספרי לימוד, פרסמתי שמונה חוברות קומיקס שונות פרי עטי שנמכרות בחנויות ובירידים.

ביימתי מספר סרטים קצרים (בניהם סרט האנימציה "טים" שהוקרן בפסטיבל ירושלים ובערוץ הראשון של הטלוויזיה בישראל), העברתי הרצאות וסדנאות בנושאים שונים בפסטיבלים כגון- פסטיבל הקומיקס והאנימציה, אייקון, עולמות ונוספים.

 

Matan Kohn 

 

נסה להגדיר בשלוש מילים את הלקוח המושלם בעיניך?
לקוח מושלם הוא לקוח הגון שמשלם בזמן את הסכום שנקבע מראש.

 

Matan Kohn

 

מהו המקום הכי רחוק שאליו נדדה אחת העבודות שלך?
אני מוכר את עבודותיי און-ליין דרך מספר אתרים שמפיצים אותן ואני מקבל בכל יום מכתבים מאנשים מכל רחבי העולם שנחשפים לעבודות שלי.
לפני כשנה קיבלתי אימייל ממישהי בשם "ליסה .פ." ששאלה אותי היכן ניתן לקנות ציור בשם "זמרים הלועזיים" שיצרתי. בציור מופיעים הכוכבים הכי גדולים בעולם המוסיקה אי פעם. הפנתי אותה לאתר שמוכר את הציור והיא כתבה לי שזה ״מתנה עבור מישהו שמופיע בציור".
חשבתי שהיא צוחקת אך לאחר כשבוע קיבלתי הודעה שהציור נמכר בכ-140 דולר לרוכשת מגרמניה. אני לא יודע עד כמה זה רציני, אבל אם כן, זה ממש מגניב לחשוב שהציור הזה תלוי בבית של ג'סטין טימברלייק, פול מקרטני, בונו, מרלין מנסון או כל אחד אחר בו.

 

Matan Kohn

 

מהו חומר הקריאה שלך לצד הקפה ואיך אתה שותה אותו?
קומיקס, קומיקס, קומיקס וקומיקס.
מת על קפה הפוך.

 

Matan Kohn

 

המלצה על בלוג עיצוב אהוב?
זה לא בלוג עיצוב, למרות שהכותב הוא מעצב כשרוני עד כאב, ובכל זאת ממליץ מאוד על בלוג הקומיקס של חברי האהוב מולי יחבס.

 

Matan Kohn

 

ועל שלושה מעצבים שכדאי לנו לעקוב אחריהם?
מעצבים שהם גם קומיקסאים ומאיירים:

Rod hunt, Amitai Sandy, Vladik Sandler

 

KM Matan Kohn66

 

מהי התגובה הכי מצחיקה או משונה שקיבלת בהקשר לעבודות שלך?

כתבתי בעבר טור במדור הדעות של של האתר- YNET על כמה קשה לעסוק בתחום האמנות בארץ והוצפתי בתגובות על כך שאני צריך למצוא עבודה "אמיתית".

בנוסף, אתר בשם "Trail mix", הפועל בארה"ב, פרסם לפני כשנה ציור ישן שלי (בשם "פאב אנגלי") וביקש מהגולשים השונים "לזהות את עצמם" בציור. עשרות גולשים מכל רחבי העולם נענו לאתגר, והתוצאה, אני חייב לציין, די משעשעת.

Matan Kohn

 

מהו המקום החביב עליך לרעיונות ומציאת השראה לעבודה חדשה?
הפארק הלאומי ברמת גן תוך כדי ג'וגינג.

 

Matan Kohn

 

מה נוכל לתפוס אותך עושה בזמנך הפנוי?
אני אוהב מאוד לשחק משחקי קופסה/ שולחן. ממליץ לכולם לפתח את התחביב המהנה הזה.

 

 

מה מונח על שולחן העבודה שלך? על מה אתה עובד כעת?
לפני מספר שבועות סיימתי לעבוד על חוברת קומיקס חדשה בסדרת "עולמו של איש שומקום" אותה הצלחתי לממן דרך פרויקט "האדסטארט" וכרגע מונחת על שולחני החוברת המוגמרת והמודפסת.

 

Matan Kohn

 

Matan Kohn

 

מה נתת לנו במתנה?
פוסטר של זמרי הפופ הישראלים שנעשה בשנת 2005, אחד הציורים הראשונים שעשיתי בסגנון הזה. לציור הזה יש שתי גרסאות, בגרסה הראשונה היו 20 זמרים ובמהלך השנים התווספו לתרבות הישראלית כוכבים נוספים כגון אייל גולן, קרן פלס, רונה קינן, שי גבסו וכו' ובשנת 2012 שיפרתי את הציור המקורי ופשוט הוספתי אליו כוכבים נוספים.

 

Matan Kohn

להורדת הגלויה, מוכנה להדפסה - לחצו כאן >>

 

לעבודות נוספות של מתן >>

e-max.it: your social media marketing partner

כתבות נוספות שתאהבו לקרוא: